Kryminał to jeden z bardziej wciągających gatunków, dlatego świetnie sprawdzają się w tym nurcie seriale. Widz z zapartym tchem pochłania kolejne odcinki i nie może oprzeć się pokusie obejrzenia kolejnego epizodu. W końcu trzeba przecież koniecznie poznać rozwiązanie zagadki. Jeśli chodzi o najlepsze seriale kryminalne, warto zwrócić uwagę na następujące pozycje.

Dochodzenie

Świetny przykład dobrego serialu kryminalnego. Jak już przystało na tego typu filmy, głównymi bohaterami jest dwójka detektywów, którzy stają przed niełatwym zadaniem. W mieście dochodzi do śmierci młodej dziewczyny, a detektywistyczny duet ma za zadanie odnaleźć sprawcę. Serial trzyma w napięciu do ostatniego odcinka. Dialogi i relacje między głównymi bohaterami są perfekcyjne, a nagłe zwroty akcji nie pozwalają na nudę. Widz ma możliwość poznawania kolejnych poszlak oraz typowania sprawcy razem z bohaterami.

Most nad Sundem

Jest to mniej znana pozycja wśród kryminałów, być może z racji tego, że jest to produkcja skandynawska. Zdecydowanie warto obejrzeć tą produkcję. Już same rozterki głównych bohaterów wciągają na tyle, że chce się oglądać kolejne odcinki. Dodając do tego kryminalne zagadki otrzymujemy dzieło idealne. Dodatkowo produkcja w ciekawy sposób porusza problemy społeczne i zmusza widza do refleksji na temat obecnej sytuacji na świecie.

Prawo ulicy

Według wielu osób jest to najbardziej niedoceniony serial. Różni się on od klasycznych seriali w zasadzie wszystkim, przede wszystkim sposobem narracji oraz fabułą. The Wire – bo tak brzmi oryginalny tytuł tego dzieła, jest bardzo realistycznym serialem i w dużym stopniu odzwierciedla to w jaki sposób wygląda praca policji czy też sądów. Mimo,że pierwsze odcinki nie wciągają zbyt mocno to po obejrzeniu kilku epizodów wsiąka się bez reszty.

Detektyw

W tym serialu zagadka kryminalna jest tak naprawdę tylko tłem dla rozterek głównych bohaterów. Interakcje i dialogi prowadzone przez dwójkę detektywów są perfekcyjne. Warto zwrócić uwagę, że drugi sezon traktuje już o zupełnie innej historii i grają w nim inni aktorzy niż w pierwszym.

Mindhunter

Całlkiem świeża pozycja z platformy Netflix traktująca o dwójce detektywów, którzy mają za zadanie zbadać jak funkcjonuje mózg seryjnego zabójcy. Ta wiedza ma się przysłużyć do udoskonalenia pracy FBI. Mindhunter znacząco różni się od innych tytułów z tego gatunku. Bardzo dużo uwagi poświęcono psychologicznym aspektom, a całość przedstawiono w bardzo widowiskowy sposób. Mimo tego, że w serialu nie dzieje się zbyt wiele to przy oglądaniu nie da się nudzić.