Jeszcze kilka lat temu wiele osób nie dowierzałoby, że serial polityczny może stać się jednym z popularniejszych dzieł w branży. Za sprawą House of Cards dowiedzieliśmy się, że polityczne intrygi i skandale przedstawione w odpowiedni sposób mogą być równie wciągające co seriale kryminalne.

Co oprócz House of Cards?

Niestety mimo tak ogromnego sukcesu tej produkcji nie doczekaliśmy się wysypu seriali o podobnej tematyce. Dobre widowiska traktujące o polityce można policzyć na palcach jednej ręki. Jeśli po obejrzeniu House of Cards nadal mamy ochotę na śledzenie politycznych intryg to warto zwrócić uwagę na następujące dzieła:

Boss

Produkcja traktuje o losach burmistrza Chicago, który dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Postanawia on jednak zataić tą informację przed mediami i nadal kontynuować pracę, mimo przeciwwskazań. Oglądając serial można odnieść wrażenie, że jest on bardzo podobny do kultowego House of Cards i aż dziwne, że nie przyjął się tak samo dobrze. Każdy fan politycznych spisków i układów powinien zapoznać się z tym tytułem. Jeśli komuś podobało się House of Cards to Boss również szybko stanie się ulubioną pozycją.

Prawo ulicy

Prawo ulicy (oryginalny tytuł: The Wire) jest raczej klasyfikowane jako serial kryminalny jednak późniejsze sezony w dużej części poświęcone są politycznym aspektom. Ponadto przedstawione wydarzenia są ukazane w bardzo realistyczny sposób. Serial ten jest świetnym sposobem, aby poznać namiastkę tego jak wygląda praca policji, sądów czy też polityków. Mimo tego, że serial nie cieszył się zbyt dużą popularnością to ukazała się odświeżona wersja w lepszej rozdzielczości, warto więc dodać go do swojej kolekcji.