Wydawać by się mogło, że za sprawą rozwoju technologii oraz łatwego dostępu do wszelkiej maści filmów i seriali, ludzie przestali interesować się kinem. Jednak kina nadal cieszą się sporą popularnością, a podczas filmowych premier sale są wypełnione po brzegi.

Zalety kina

Pierwszą i niewątpliwie najważniejszą zaletą przemawiającą za oglądaniem filmów w kinie jest fakt, że taki sposób jest bardzo klimatyczny. Oglądanie filmu na wielkim ekranie w profesjonalnie urządzonej sali ze zdumiewającym nagłośnieniem jest czystą przyjemnością. Do tego świadomość, że na sali wraz z nami znajdują się inne osoby, które również przeżywają przygody bohaterów filmu jest bardzo ciekawym doznaniem.

Kolejnym aspektem jest to, że premiery filmów odbywają się właśnie w kinach. Wydania na DVD ukazują się znacznie później. Tak więc jeśli zależy nam na tym, aby obejrzeć film od razu po premierze to nie ma innego wyboru, trzeba udać się do kina.

Kino wcale nie musi być drogie

Wiele osób myśląc o kinie od razu rezygnuje, mając na uwadze ile taka przyjemność kosztuje. W końcu za bilety dla dwóch osób trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych, a jeśli zdecydujemy się do tego zamówić jeszcze jakieś przekąski czy napoje to cena może wzrosnąć o drugie tyle. Jest jednak rozwiązanie. Część kin wprowadziła kartę dla stałych bywalców co sprawia, że za kilkadziesiąt złotych miesięcznie możemy cieszyć się nieograniczoną ilością wstępów na seansy kinowe. Co prawda taki przywilej wiąże się zwykle z obowiązkiem podpisania umowy na cały rok, jednak jeśli planujemy często odwiedzać salę kinową to taka opcja z pewnością powinna nas zainteresować.

Czy oglądanie filmów w domu może być równie klimatyczne?

Zdecydowanie tak. Jeśli posiadamy odpowiednio duży monitor czy też telewizor to oglądanie w domu może być równie przyjemne co w kinie. Oczywiście warto zadbać o dobre udźwiękowienie tak więc wysokiej klasy głośniki mogą okazać się koniecznością. Jeśli planujemy oglądać film samemu to w zupełności wystarczą słuchawki.

Dodatkową zaletą oglądania filmu w domu jest to, że możemy go w dowolnym momencie zatrzymać, jeśli potrzebna jest nam przerwa. Możemy również zadecydować kiedy dokładnie chcemy go obejrzeć, w przypadku wycieczki do kina, terminy są sztywno ustalone i możemy wybierać tylko spośród opcji oferowanych przez kino.

Jeśli chodzi o minusy takiego rozwiązania to warto pamiętać o tym, że premiera filmów na DVD następuje znacznie później niż w przypadku kinowej odsłony. Tak więc oczekując na dane dzieło, należy nastawić się na cierpliwość, jeśli koniecznie chcemy obejrzeć je w domowym zaciszu. Kolejną sprawą jest to, że filmy w takim wydaniu często są droższe od biletu na pokaz kinowy. Jednak w przypadku wersji na płycie mamy możliwość wielokrotnego odtwarzania filmu, co jest w jakiś sposób rekompensatą. A przecież nierzadko po dobrym filmie ma się ochotę, jeszcze raz go obejrzeć, zwracając uwagę na wszystkie szczegóły.