Platforma Netflix może się pochwalić wieloma serialami, które cieszą się obecnie uznaniem na całym świecie. Nie sposób wymienić wszystkie wartościowe dzieła, które ukazały się na tej platformie, gdyż brakło by miejsca, jednak w krótki sposób postaramy się opisać tytuły za które warto zabrać się w pierwszej kolejności.

Stranger Things

Gratka dla miłośników kina lat osiemdziesiątych. Pierwsze skojarzenia jakie przywodzi na myśl ta produkcja to „Goonies” czy też „Super8”. Głównymi bohaterami są dzieci, jednak wypadły one w swoich rolach bardzo przekonująco. To aż dziwne jak wspaniale zagrały tak młode osoby, nie posiadające jeszcze zbyt dużego doświadczenia oraz wykształcenia aktorskiego.

Narcos

Historia narkotykowego barona, Pablo Escobara, przedstawiona w bardzo widowiskowy sposób. Późniejsze sezony opowiadają również o historii innych karteli.

Czarne lustro

Kolejne dzieło będące obowiązkową pozycją każdego kinomaniaka. Seria składa się z odrębnych opowieści. W każdym odcinku spotkamy się z inną obsadą oraz historią. Tematy poruszane przez „Czarne lustro” mimo tego, że zahaczają o fantastykę naukową, są bardzo aktualne i zmuszają widza do refleksji nad życiem we współczesnym świecie oraz rozwojem technologii. Czy rzeczywiście technologia jest dla nas dobra? Jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jej rozwój? To jedne z pytań przed którymi zostaje postawiony widz.