Thriller to gatunek, który nie znudzi się ludziom nigdy. Od lat dreszczowce cieszą się olbrzymią popularnością i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Oto lista ciekawych tytułów, za które warto się zabrać, jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji ich obejrzeć.

Telefon

Akcja filmu rozgrywa się w budce telefonicznej. Chociaż na początek nie wydaje się to zbyt ciekawe, film jest bardzo intrygujący. Bohater odbiera telefon we wspomnianej budce i dowiaduje się, że jeśli przerwie rozmowę zostanie zastrzelony przez snajpera. Colin Farrell wypadł znakomicie, w zasadzie uważa się, że to właśnie ten film zapoczątkował wielką karierę tego aktora.

Rzeka tajemnic

Wybitne dzieło Clinta Eastwooda. Trójka starych znajomych ma okazję odświeżyć swoje relacje, niestety w niezbyt sprzyjających okolicznościach. Powodem przecięcia ich ścieżek jest bowiem uprowadzenie córki jednego z nich. Co gorsza podejrzanym jest jeden ze znajomych. Film ukazuje dylematy moralne i pogoń za sprawiedliwością w wyjątkowo widowiskowy sposób.

Mechanik

Film opowiada o losach mechanika, który cierpi na bezsenność i nie zmrużył oka od dłuższego czasu. Pewnego dnia pojawia się tajemnicza postać, która odwraca świat mechanika do góry nogami. Znakomita rola Christiana Bale’a. Aktor przeszedł swoistą metamorfozę i bardzo schudł, co znacząco podnosi wiarygodność odgrywanej przez niego roli. W pewnych aspektach film przypomina nieco American Psycho, w którym główną rolę grał również Bale. Warto wspomnieć że American Psycho również jest pozycją, z którą dobrze jest się zapoznać.

Incepcja

Film, który ogląda się z wypiekami na twarzy oraz do którego z chęcią się wraca. Bo nie sposób objąć rozumem wszystkie surrealistyczne wydarzenia, które mają tam miejsce. Znakomita rola Leonarda DiCaprio i oszałamiający podkład dźwiękowy skomponowany przez samego Hansa Zimmera. Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał „Incepcji” to pora nadrobić te braki.

Siedem

Tej produkcji nie mogło zabraknąć na liście. Bez wątpienia jest to najwspanialsze dzieło Davida Finchera. Brad Pitt oraz Morgan Freeman jako detektywi tworzą wybitny duet i film ogląda się po prostu świetnie. Detektywom przychodzi rozwiązać brutalną zagadkę. Nieuchwytny morderca popełnia drastyczne zbrodnie i pozostawia wskazówki dla agentów.

Wiele osób uznaje „Siedem” za jeden z ważniejszych dreszczowców w historii kinematografii.

Memento

Nietuzinkowy pomysł na narrację. Główny bohater cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej, a widz zostaje postawiony w identycznej sytuacji. Nie sposób oddać słowami efekt, który udało się uzyskać Nolanowi. Trzeba to koniecznie zobaczyć na własne oczy.