Mało kto o tym wie, ale wielu aktorów regularnie występujących w zagranicznych produkcjach ma polskie korzenie. Oto kilku z nich.

Jesse Eisenberg

Większości osób ten młody aktor znany jest z roli w „The Social Network”, czyli filmu opowiadającego o kulisach powstania kultowego serwisu Facebook. Dziadkowie tego aktora mieszkali w Polsce, a dokładniej w Szczecinie. Choć Jesse nie potrafi mówić po polsku to identyfikuje się on ze swoim polskim pochodzeniem.

Gwyneth Paltrow

Aktorka znana z takich produkcji jak chociażby „Iron Man” czy „Pepper Potts” również ma polskie korzenie. Prapradziadek Gwyneth był rabinem w polskim mieście, Nowogrodzie.

Scarlett Johanson

Dziadek utalentowanej aktorki, znanej chociażby z produkcji „Avengers” pochodzi z Polski. Aktorka nie ukrywa faktu swojego pochodzenia i często się do niego z dumą odnosi.

Jak można zaobserwować wiele osób związanych z kinematografią za oceanem posiada polskie korzenie. Czasami jest to dalszy stopień pokrewieństwa, czasami bliższy. Powyższe przykłady to tylko kilka osób, w rzeczywistości jest ich jeszcze więcej, a często mało kto zdaje sobie sprawę z pochodzenia aktorów występujących w światowych hitach. Posiadając takie informacje możemy zabłysnąć w towarzystwie i zagiąć niejednego kinomaniaka ciekawostką o korzeniach gwiazd Hollywood.